ОФІЦІЙНИЙ САЙТ РАХНІВСЬКОГО НВК
"ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ, ДНЗ"

СЛАВА УКРАЇНІ!
ЗНАЙШЛИ ПОМИЛКУ? НАТИСНІТЬ ТУТ
Неділя, 29.03.2020, 09:02
Скачать Історія Рахнівської школи

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
» Меню сайту
» Розділи
План роботи школи [39]
Нормативна документація [3]
Методичний кабінет [7]
Вчителям [9]
Початкові класи [46]
Українська мова та література [57]
Історія і правознавство [3]
Математика [4]
Біологія та хімія [8]
Фізична культура та захист Вітчизни [30]
Розробки вчителів [37]
Портфоліо вчителів [3]
Виховна робота [221]
Бібліотека [34]
Учнівське самоврядування [16]
ДНЗ [17]
Історія школи [9]
Історія села [2]
» ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
» Статистика
» Пед ПРЕСА

Просмотреть увеличенную карту
Головна » 2012 » Лютий » 26 » Історія Рахнівської школи
21:07
Історія Рахнівської школи
Історія Рахнівської школи.
     До 1865 року в селі не було жодної грамотної людини, крім попа і дяка в селі ніхто не міг навіть розписатися.
    Після скасування кріпосного права в 1861 році почали відкриватись церковно-приходські школи.
     Церковно-приходська школа в Рахнівці була відкрита в 1865 році. Школа не мала власного приміщення і тому розташовувалось у різних хатах з маленькими вікнами і земляною долівкою.
       В 1884 році при сприянні священника Є.Надольського та на кошти прихожан і допомогли від єпархіальної ради було побудоване приміщення церковно-приходської школи. Навчання в цій школі було розраховане на три роки. За цей час діти повинні були вивчити напам'ять богослов'я, арифметику, російську мову.
       1901 році вчителькою церковно-приходської школи була Варвара Глаголєва.
       На кінець 1909 року в школі навчалось 38 хлопчиків і  9 дівчаток. Учителем був Феодосій Діомидович Панчук.
      На кінець XIXст. Утворились земства, до яких ввійшли заможні селяни та поміщики.
      В 1912 році в Рахнівці була відкрита земська школа в побудованому на кошти громади приміщенні. В земській школі була одна класна кімната і одна вчительська квартира. Навчання проходило одноразово з учнями трьох класів, вів уроки один вчитель.
      В 1920 році під школу було передано найкращий будинок – покої барона Корфа.
      З 1934 року запроваджується семирічне навчання. В роки війни (1941-1945рр.) фашисти пограбували школу, зробили її пусткою.
Після визволення села було знову відкрито семирічну школу. В 1944-1945 роках був перший післявоєнний випуск юнаків і дівчат, які одержали свідоцтва про закінчення семирічки.
      В 1951 році в Рахнівці відкрилась середня школа. Випускники школи розійшлись широкими дорогами життя.
  В 1953 році відбувся I-ий випуск Рахнівської середньої школи. За період від 1953 року школу закінчило 2675 випускників.
      Документами, що збереглися у школі та в архівах, засвідчені директори Рахнівської семирічки, а саме: Терьохін Григорій Миколайович.
       Він працював у школі з 1945 по 1949 роки. Терьохін Г. М. – виходець з Дніпропетровської області , росіянин за походженням. Він народився в 1912 році, а в голодному 1922 році осиротів. Вихованець дитячого будинку. В село Рахнівка приїхав в 1934 році. Перші роки працював головою сільської ради. В 1938 році працював помічником прокурора в м.Дунаївці. В час війни організовував евакуацію. На фронт пішов в 1941році.  Дійшов до Волги. 26 грудня 1941 році був важко поранений, а після лікування комісований. З 1945 по 1949 рік працював директором Рахнівської семирічної школи. Із спогадів односельчан: «Григорій Миколайович був чуйною, щиросердечною людиною. Дбав про дітей-сиріт, яких так багато було у важкі повоєнні роки. В школі давали хороші безплатні обіди, бували навіть м’ясні страви. Сам Григорій Миколайович всиновив двох чужих дітей, батько яких помер, від сухоти».Директором школи працював чотири роки. В 1949 році через відсутність освіти був звільнений з посади директора і перейшов на посаду вчителя трудового навчання. Працював до кінця життя учителем. Помер в 1973 році і похований на місцевому кладовищі. Школа зібрала особисті речі, матеріали, довідки, виписані на ім'я Терьохіна Григорія Миколайовича.
       В 1949 році на посаду директора Рахнівської семирічки був призначений Чеховський Йосип Антонович. Із виписки по Дунаєвецькому райвно: «Наказ №121 по Дунаєвецькому Райвно від 25.01.49 р. Призначити директором Рахнівської семирічної школи  Чеховського Йосипа Антоновича. Надати йому право користуватися всіма кредитами та першою підпискою. «Чеховський Йосип Антонович працював на посаді директора за відсутністю відповідної освіти.
      В серпні 1949 року на посаду директора школи була призначена Пудловська Софія Павлівна. Росіянка за національністю. Пудловська С, П,  багато уваги   приділяла  учнівській молоді. Вона була хорошим вчителем російської мови і літератури. В школу приїхала зі  своїм  вітчимом  Савою Мойсейовичем. В Рахнівській школі працювали до 1952 року;  при Софії  Павлівні  Пудловській  було проведено  перший випуск  середньої  школи. Це було в  1951 році.  В 1952 році  в школу   надіслали  нового  директора Гумінського Едуарда  Івановича ,  а  Пудловська Софія Павлівна   була  переведена в Залісецьку семерічку.  В Залісцях вона працювала  до  кінця  життя.  Там померла і похована.
        Гумінський  Едуард  Іванович  працював  в Рахнівській середній школі з 1953 року по 1955 рік. Високоерудований і грамотний педагог,  Гумінський Е. І. багато зробив для  покращення  якості  навчального -  виховного процесу в школі. Як фахівець української мови  і літератури, він чудово володів своїм предметом. Про знання української мови і літератури його колишні випускники склали  легенди;  окремі його вихованці під впливом учителя  обрали  професію  журналіста. Чубар Борис, Никифорук  Анатолій - письменника. Разом з дружиною Гумінською Станіславою Дмитрівною,  Едуард Іванович  сприяв  росту інтелектуального потенціалу  школи , формуванню її  кращих  традицій, Він  здійснив два  випуски школи, а в 1955 році  ГумінськийЕ. І.  був переведений в Чаньківську  семерічку, де  працював  до кінця  свого  життя.
      Найваговішу сторінку в  історію школи  вписав  директор Кліщ Василь Іванович, що  прийшов  в школу  як   наступник Гумінського Е. І. Кліщ Василь Іванович  народився в 1922 році, виходець  з Волочиського району Хмельницької області. Школу закінчив  за  місцем проживанням.
В 1944 році  був призваний  на  Фронт. В тому  ж році  був  важко поранений в  Районі  Золочева  Тернопільської області  в   ході  Львівсько – Сандомирської  операції.  Ампутували  руку і око. В1946 році  вступив до  Львівського  університету на  історичний факультет. В 1950 році  закінчив  Львівський університет  з відзнакою. І прибув на роботу в Дунаєвецький  район. З 1950 по 1955роки працював директором Гірчичнянської семирічної школи.
       В 1955 році був переведений на посаду директора Рахнівської середньої школи. В даній школі Кліщ В.І. працював до 1981року директором – всього 26років. На період діяльності  Кліща Василя Івановича припадає найвищий розквіт школи, збагачення її духовного та інтелектуального потенціалу.[7, с.114] Так в 1966 році зі стін школи випустилось  98 випускників 10-11 класів. Було зроблено добудову школи , а в січні 1966 року школа урочисто відзначила свій 100-річний ювілей. Про святкування цієї  знаменної події в житті школи розповідають газетні статті та спогади вчителів, які раніше працювали в школі . На свято були запрошені гості з різних кінців України, її колишні вчителі та вихованці.
       Серед запрошених був Радни Семен Дмитрович, 1915рік, початкова школа, в  школі - 9учнів. Заслужений вчитель України, якому на той час                                                                                                                                     виповнилось 75років. Вчитель розповів цікаву історію, прочитати яку я хочу. Вона висвітлена в районній газеті «Ленінським шляхом» за 1966 рік (зачитати). Із спогадів випускників школи: «Це було чудове свято. Після офіційної частини відбувся великий концерт силами учнями школи. Виступило  2 хори, 2 танцювальних колективи якими на той час керувала Саламаха Лідія Борисівна і які були призерами обласного огляду художньої самодіяльності. Інспектор райвно Гончарук відмітив тоді, що з цим концертом на районному   огляді художньої самодіяльності Рахнівська середня школа займе перше місце по району.
        Педагогічний колектив школи вітали зав.райвно Перепелюк Петро Григорович, гості, запрошені на свято. Школі та вчителям дарували подарунки, вручали нагороди. Відбулось урочисте відкриття добудови школи. Важкі рани, що привели до Інвалідності, дають, про себе  знати, І в 1981 році Кліщ В. І. переходить з посади директора школи на посаду вчителя історії та суспільствознавства. Ще десять років невтомної викладацької праці провів Кліщ у школі, якій він віддав основну частину своєї трудової діяльності. В 1991 році Кліщ В.І. виходить на заслужений відпочинок, а 27 листопада 1995 р він помер. Похований на місцевому  кладовищі.
        З 1981 по 1982 рік посаду директора Рахнівської середньої школи обіймав Жилюк Антон Ананійович. Він народився в с. Жалудки Шепетівського району Хмельницької області. Закінчив Історичний факультет Кам'янець – Подільського педагогічного інституту. За один рік перебування на посаді директора відзначився посиленою увагою до кадрів. Багато вільного часу віддавав шкільній молоді, намагався урізноманітнити виховний та навчальний процеси в школі. Працював з різними категоріями дітей, особливо займався питанням виховання учнів, що схильні до праворушень. Залишив після свого виходу зі школи гарні спогади та повагу.
        В 1982 році директором школи було призначено вчителя математики даної школи Шинкаря Василя Никифоровича. Шинкар Василь Никифорович працював директором Рахнівської середньої школи сім років – з 1982 по 1989 рік. За спеціальністю фахівець математики. Народився в с. Рахнівка в 1937 році. Батьки – прості колгоспники. Після закінчення десятирічки в 1953 році служив в лавах Радянської Армії. Закінчив Кам'янець - Подільський педагогічний Інститут Ім. Затонського / фізико – математичний факультет.
        В школах району працював з1955 року в Рахнівці, Кривчику, Воробіївці а з 1959 по 1966 рік вчителем математики, а згодом завучем Шатавської восьмирічної школи.
        1968 по 1972 рік працював організатором позакласної роботи Рахнівської середньої школи.
        З 1973 по 1982 рік завучем школи. Директором даної школи працював до 1989року.
        За час його трудової діяльності було зміцнено матеріальну базу школи, багато зроблено для покращення якості навчально-виховного процесу. В 1986 році школа відзначила свій 120-річний ювілей.
        З 1989 року  директором був Слюсарчик Михайло Йосипович. Слюсарчик М.Й. – вихідець з Тернопільської області. Закінчив  фізико – математичний факультет Кам’янець – Подільського інституту. Працював завучем  Голозубинецької середньої школи, а з 1989 року працює директором даної школи. Зміцнив матеріальну базу школи, перевів школу на водяне опалення, відкрив комп’ютерний клас. На протязі1985 –1996рр. зібрано матеріали про історію школи, а у вересні 1996 року відкрито музей історії школи.
        З 1999 р. директором стає Слюсарчик Надія Олексіївна - вчитель математики та інформатики, родом із с. Пилипи Новоушицького району.
За час її директорства також була зміцнена матеріальна база школи.
        У 2005 р. директором знову стає Слюсарчик Михайло Йосипович. На цій посаді він пробув до 2006 р.
        З 2006 р. і по сьогоднішній час директором школи являється Бурляк Валентина Василівна, родом із с.Рахнівка із вчительської сім'ї,  до цього працювала вчителем фізики цієї ж школи.
       У 2009 році було введено в дію новий корпус школи в якому розмістилось 5 класів, глобальна бібліотека, спортивний зал, внутрішні туалети. В цьому ж році сформовано Рахнівський освітній округ соціально-адаптованої особистості (РООСАО), до складу якого увійшли:

                                         Рахнівська ЗОШ І-ІІІ ст.
                                         Слобідкорахнівська ЗОШ І-ІІ ст.
                                         Воробіївська ЗОШ І-ІІ ст.
                                         Гутояцковецька ЗОШ І-ІІ ст.
                                         Михайлівська ЗОШ І-ІІ ст.
                                         Кривчицька ЗОШ І ст.Категорія: Історія школи | Переглядів: 1507 | Додав: Tanysha | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» ДОПИСУВАЧІ
Марго


328 матеріалів
Tanysha


114 матеріалів
Ксенія


109 матеріалів
pashtepa26


14 матеріалів
» ПОШУК
» Погода в Рахнівці
Рахнівка 
» ...
Онлайн перекладач
поменять
» Курси валют
Загружаем межбанк от minfin.com.ua
» Сайт існує
Сайти педагогів НВК
  • Блог вчителя початкових класів Зоріної Лариси Василівни
  • Блог вчителя біології та хімії Буяр Наталії Іванівни
  • Блог вчителя англійської мови Терепенчук Світлани Василівни
  • Крок за кроком. Педагогічний досвід Шеверногої М.В.
  • Copyright MyCorp © 2020Зробити безкоштовний сайт з uCoz